Strona głównaMotocykleJak dobrać opony do motoru?

Jak dobrać opony do motoru?

Jazda motocyklem to dla wielu osób wyjątkowa przyjemność, która nawet po krótkiej przejażdżce poprawia humor i zapewnia przypływ pozytywnych emocji. Dlatego warto zadbać o to, aby każda trasa była bezpieczna. W tym celu należy nie tylko regularnie kontrolować stan techniczny pojazdu, ale także wyposażyć się w odpowiednie opony do motoru. Ich wybór zależy od kilku ważnych czynników, które trzeba wziąć pod uwagę podczas poszukiwań idealnego modelu. O czym należy pamiętać, aby jeździć w komfortowy i odpowiedzialny sposób?

Nowe opony do motoru – czym kierować się przy ich wyborze?

Podczas zakupu nowego ogumienia należy przede wszystkim zwrócić uwagę na odpowiedni rozmiar. Informacje dotyczące zalecanych modeli powinny znaleźć się w instrukcji obsługi wydawanej przez producenta lub na ramie motocykla. Warto przy tym pamiętać, że niezwykle istotna okazuje się zarówno przednia, jak i tylna opona motocyklowa. Dobre dopasowanie takich elementów zapewnia większą stabilność podczas jazdy, pozwalając na wygodne kontrolowanie motoru.

Oprócz tego duże znaczenie ma również przeznaczenie poszczególnych modeli. Wysokiej jakości produkty, takie jak opony motocyklowe Michelin, powstały z myślą o różnych typach pojazdów i ich zastosowaniu. Dlatego najczęściej wyróżniamy:

  • opony sportowe – zapewniają większą przyczepność i precyzję prowadzenia, bardzo dobrze sprawdzają się na utwardzonych drogach pozbawionych dziur,
  • turystyczne – przeznaczone do pokonywania dłuższych dystansów w komfortowy sposób i bez rozwijania znacznych prędkości,
  • off-road – zostały zaprojektowane do jazdy w terenie; ich bieżnik sprawia, że dobrze radzą sobie z luźną, nieutwardzoną powierzchnią,
  • uniwersalne (szosowe) – sprawdzają się do codziennych podróży, są trwałe oraz przyczepne podczas poruszania się po utwardzonych drogach.

Wybór najlepszych opon motocyklowych w dużej mierze zależy od stylu jazdy i warunków terenowych. W pierwszej kolejności warto kierować się wskazówkami producenta, a w razie wątpliwości poprosić o pomoc osobę, która ma dużą wiedzę oraz doświadczenie. Dzięki temu zyskasz pewność, że wybrany rodzaj spełni Twoje wymagania i zapewni bezpieczeństwo.

Opony motocyklowe – gdzie najlepiej je kupić?

Poszukując nowego wyposażenia motocyklu, warto przede wszystkim robić zakupy w sprawdzonych sklepach i decydować się na produkty pochodzące od uznanych producentów. W efekcie zyskasz pewność, że wybrane akcesoria będą wyróżniały się wysoką jakością wykonania. Co więcej, renomowane firmy oferujące opony do motoru często zapewniają gwarancję oraz wsparcie techniczne. Dzięki temu uchronisz się przed ewentualnymi wadami fabrycznymi, a także uzyskasz odpowiedzi na różne wątpliwości czy problemy. Duży wybór takich produktów znajdziesz między innymi w sklepie HurtOpony.

Niektórzy rozważają również inwestycję w modele używane. Nie jest to jednak dobre rozwiązanie dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z motocyklami. Ze względu na brak doświadczenia i obeznania mogą wówczas łatwo trafić na opony w złym stanie technicznym oraz bez żadnej konserwacji. Nie ma wtedy również żadnej gwarancji ani prawa zwrotu.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne