Strona głównaMotoryzacjaJak dbać o samochód, czyli auto detailing

Jak dbać o samochód, czyli auto detailing

Prawdziwi pasjonaci czterech kółek nie lubią rozstawać się ze swoim obiektem dumy, prawda? Zazwyczaj jeżeli samochód nie wymaga poważnej naprawy, wszelkie zabiegi pielęgnacyjne pozostają na głowie właściciela. Mało kto jednak wie, że pojazdy mechaniczne potrzebują o wiele więcej uwagi i dbałości o szczegóły. Samo mycie i polerowanie karoserii czy odkurzanie wnętrza nie wystarczy. Przeczytaj o tym, jak ważną rolę pełni kosmetyka samochodowa i czym zajmuje się tzw. sklep detailingowy.

Auto detailing – podstawy

Mimo skomplikowanej, często mało mówiącej nazwy, auto detailing to nic innego jak profesjonalne czyszczenie samochodu. Polega on na zoptymalizowanej, kompleksowej renowacji i konserwacji pojazdu lub jego elementów od zewnątrz i od wewnątrz, co ma na celu oczywiście podniesienie walorów estetycznych, ale i też maksymalne przedłużenie żywotności auta. Mówiąc krótko, auto detailing pomaga w odświeżaniu wyglądu samochodu i utrzymywaniu jego sprawności.

Auto detailing dzieli się na czyszczenie wewnętrzne i zewnętrzne. Detailing wewnętrzny obejmuje regenerację i konserwację kabiny oraz bagażnika, m.in. elementów tapicerki, kokpitu, podsufitki, wszelkich części plastikowych i metalowych. Detailing zewnętrzny zajmuje się czyszczeniem kół i karoserii przy użyciu specjalnych narzędzi i środków chemicznych, np. glinki samochodowej czy past polerskich. Wszystkie niezbędne produkty do detailingu znajdziemy w tzw. sklepie detailingowym.

Sklep detailingowy 

Sklep detailingowy to inaczej sklep z kosmetykami samochodowymi. Zaopatruje klientów w wiele przydatnych produktów do samodzielnego czyszczenia samochodów w domowym zaciszu, bez potrzeby udawania się do zakładów detailingowych. W ich ofercie fani motoryzacji odnajdą zarówno środki chemiczne, jak i narzędzia oraz gadżety ułatwiające detailing. Do wyboru są m.in. wysokiej jakości pianki aktywne, profesjonalne preparaty do czyszczenia tapicerek, płyny do mycia szyb, delikatne mikrofibry do mycia, jak również pędzelki do prewashingu, do czyszczenia felg i silnika, separatory na wiadra. Wszystko po to, by auta pozostawały czyste, lśniące i służyły ich właścicielom przez długie lata.

Dzięki gruntownym, drobiazgowym zabiegom pielęgnacyjnym, samochód uniknie powtarzających się wizyt u mechanika. Identyczna sytuacja jest ze zdrowiem człowieka – jeśli nie będziesz myć zębów, prędko trafisz na fotel dentystyczny. Z tego powodu kosmetyka samochodowa jest niezwykle ważna dla posiadaczy aut. Warto zatem stać się częstym gościem w sklepach z kosmetykami do autodetailingu. 

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne