Strona głównaMotocykleBaterie motocyklowe

Baterie motocyklowe

Baterie motocyklowe różnią się w zależności od marki. Wybór akumulatorów motocyklowych wiąże się z kilkoma ważnymi czynnikami. Musisz dobrze wiedzieć o swoim rowerze, aby kupić akumulator do motocykla.

Akumulatory motocyklowe różnią się w zależności od wielkości silnika w danym motocyklu. Silniki motocykli mają wielkość i są mierzone według cc. Mały silnik może mieć na przykład 260 cm3, a większy silnik może mieć 1200 cm3. Im wyższa liczba, tym mocniejszy silnik.

Akumulatory motocyklowe są specjalnie zaprojektowane dla określonych marek. Jeśli prowadzisz motocykl BMW, kupisz inny akumulator do motocykla, który prowadziłeś Harley-Davidson.

Akumulatory motocyklowe można kupić na kilka różnych sposobów. Typ standardowy to „rozlewalny” akumulator, który wymaga wysyłki na sucho. Kwas należy zakupić lokalnie, aby aktywować baterię. Kwas nazywa się elektrolitem, czyli kwasem siarkowym rozcieńczonym wodą. Należy go dodać tylko do suchej baterii dostarczonej. Zwykle do akumulatora nie trzeba dodawać kwasu. Po zakupie baterii należy dodać tylko zatwierdzoną wodę.

Innym sposobem zakupu baterii jest uszczelniona bezobsługowa lub uszczelniona MF. Uszczelniona MF to uszczelniona bezobsługowa bateria, która jest gotowa do zainstalowania i „nie rozlewa się”. Inne opcje przy zakupie akumulatorów do motocykli to wysoka wydajność, typy AGM i Odyssey.

Wszystkie akumulatory motocyklowe są akumulatorami kwasowo-ołowiowymi. Są w całości nadające się do recyklingu i nigdy nie powinny być wyrzucane wraz ze zwykłymi odpadami. Motocykle można łatwo sprawdzić za pomocą woltomierza.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne